Ryby, listy a ja

Rok realizácie: 2021/2022
Aktuálny ročník štúdia: 4

Vychádzala som zo skicárovej kresby, ktorá ma oslovila a rozvíjala som rôzne kompozície a farebné možnosti. Pri práci s návrhmi som postupne objavovala skryté významy a osobné obsesie vybraných tém. Chcela som vnímať samú seba, zahĺbiť sa bez vynútenej témy a hľadať svoje vnútorné záujmy a motivácie. 

Našla som nevyčerpateľný zdroj v podobe mojich obrazových “vízií”, ktoré prichádzajú v chvíľach meditácie a modlitby, ale aj nečakane. 

Vytváram akési obrazy dotykov a priestoru, ktoré sú fyzicky mnohokrát reálne nedosiahnuteľné. Zdrojom inšpirácie je pre mňa z veľkej časti príroda. Oporu hľadám vo fotkách, ktoré  vznikli aby upevnili moje predstavy.

Zobrazujem fiktívne telá, ale aj samú seba, nachádzam sa v rozmedzí medzi realitou a túžbou pocitu, ktorý pohlcuje moje vnímanie.

Snažím sa, aby sa mohol divák vnoriť do týchto mojich predstáv a tak aj bez zbytočných rečí mohol vnímať a dotknúť sa môjho sveta.

Ryby sú dokonalé, dokonalý zdroj inšpirácie ako koi rybky predstavujú pre mňa inšpiráciu, ktorá tkvie aj v legende o rybe čo vyšla celú cestu až na vrchol rieky,  proti prúdu a zmenila sa na draka. Je to mocné stvorenie, ktoré má svoj cieľ, svoj zmysel. V rovnakej úlohe, a možno aj väčšej rybu personifikujem a naberá tak aj iný význam nachádzam zdanlivé útočisko v tomto stvorení. Zobrazuje azda moje očakávania, dotyky, intimitu, ktorú mi ale  nemôže dať.    

V poslednom rade vnímam svoju prácu jemne zmyselnú a erotickú. Tento nádych považujem za dôležitú súčasť mojich malieb.